اینجا میتونین تمام قسمت های گوشی رو داخل فیلم ببینین 🙂
کلیک کن و فیلم رو ببین…

شرکت شیائومی یکی از بزرگترین شرکت های الکترونیک و مقر آن در پکن(چین) میباشد. این شرکت در ماه اکتبر 2011 اولین گوشی هوشمند خود را(همزمان با آیفون 4) وارد بازار چین کرد و سهم بزرگی از بازار را به دست آورد. این شرکت به بنیان گذاری “لی جون” در سال 2010 تنها یک استارت آپ کوچک، با هدف طراحی گوشی با قیمت مناسب بود و اکنون بیش از 3000 کارمند در چین، هند و سنگاپور استخدام کرده است و درحال گسترش میباشد. به گفته لی جون، بخشی از نام شیائومی که به معنای ارزان میباشد، به شعار آیین بودایی اشاره دارد.

محصولات تولیدی شیائومی فقط به گوشی های هوشمند ختم نمیشود و تلوزیون هوشمند، سی یو آی، تبلت هوشمند و حصولات صوتی نیز ازجمله محصولات آن است. شرکت شیائومی برای تبلیغات خود فقط به اینترنت و شبکه های اجتماعی تکیه کرد و با گسترش در هند و مالزی  پیشرفت چند برابری داشت. گوشی های هوشمند چین را به عنوان اپل چین یا اپل شرق میشناسند و از محصولات موفق آن میتوان به Redmi note 7 که در 2019 معرفی شد نام برد و امروزه Mi note 9 و Mi note 10 جزو بهترین های این شرکت هستند و مهمترین عامل فروش بالای این برند در ایران حمایت بزرگترین اپراتور کشورمان است.

یکی از مزیت های شیائومی، حاشیه سود 5درصدی آن میباشد. به این معنی که این شرکت از کسب و کار شرکت هایی که تقریبا هرساله قیمتش افزوده میشود پیروی نمیکند و به این دلیل محصولاتی با قیمت مناسب تر دارد.

از نقاط ضعف آن میتوان به ضعیف بودن بدنه و دیدن صدمات زیاد اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *